Kazakistan Gost K Belgesi
Kazakistan Gost K Belgesi

Kazakistan Gost K Belgesi


 

KAZAKİSTAN GOST K BELGESİ

 

GOST K BELGESİ NEDİR?

Gost belgesi genel olarak iş yerleri için bir kalite belgesi olma özelliğini taşıyan belgenin adıdır. GOSTR Rusya’da geçerli olan belge olup Gost k belgesi de Kazakistan’da geçerli olan kalite belgeleridir. Gost K temel özelliklerini GOST R den almıştır. Bu belgelerin Türkiye’deki karşılığı TSE‘ dir. Gost K belgesi hem alınması zorunlu bir belge hem de üretim yapan firma için bir güven anlamı veren bir belgedir.

NASIL ALINIR?

 

Gost K Belgesi alınabilmesi için üretici firma ürünler belirli bir test aşamasından geçer. Ürünlerin uygunluk testi yetkilendirilen Test Merkezi tarafından yapılırsa geçerli olacaktır.

 

NEREDEN ALINIR?

 

Üretimde belirli standartlar getirmeyi hedefleyen Gost K belgesi, Kazakistan Devlet Sertifikasyon ve Metroloji Kurumu (KAZMEST) tarafından yetkilendirilmiş kurumlarca verilen bir belgedir. Kazakistan ile söz konusu olan her türlü ürün işleminde bu belge gerekmektedir.

 

GOST K BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER NELERDİR?

 

Diğer maddeler ise şöyle özetlenebilir: Gümrük tarife istatistik kodları, daha önce alınmış olan buna benzer belgeler varsa asılları, ticaret odasından firma faaliyet belgesi, imza sirküleri( şirket yetkilisine ait),adres bilgileri, belgesi alınacak ürünlerin kataloğuyla test sonuçları, ürünlere ait kullanım bilgisi vs. başlıca temin edilmesi gerekli belgelerdir

 

Kampanyalardan Haberdar Ol !

Bülten İçin Kayıt Olunuz.